Tedavilerimiz

KONYA KANAL TEDAVİSİ

KONYA KANAL TEDAVİSİ

Kanal tedavisi herhangi bir sebeple enfekte olmuş bir dişi onarmak ve/veya kurtarmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Çok derin bir çürük neden olabildiği gibi dişte bulunan derin bir çatlak veya dişe gelecek şiddetli bir travma da bu duruma neden olabilir. Bu tıbbi işlem sırasında , sinirler kök ucuna kadar alınır, dişin iç kısmı temizlenir. Kanal tedavisi eğer gerektiğinde ve zamanında yapılmazsa dişi çevreleyen doku enfekte olabilir ve apse gelişebilir. İyileştirilemeyen apseler varlığında ise diş çekimi gerektiren sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

“Kök kanalı” diş merkezinden kök ucuna kadar ilerleyen doğal boşluğu tanımlamak için kullanılan terimdir. Sıcak ve soğuk hisler ve kanlanmayı bu doku sağlar. Diş siniri kök kanalının içinde bulunur.

Bir dişteki sinir, dişlerin çıktıktan sonraki sağlığı ve işlevi için hayati önem taşımaz. İşlevi duyusal ve dişi kanlandırmaktır. Bir diş sinirinin varlığı veya yokluğu, dişin günlük kullanımını etkilemez. Uzun dönemde ise kanlanmanın olmamasına bağlı kanal tedavili dişler daha kırılgan hale gelmektedir.

Randevu Al